Ibrahimovic do të nderohet nga Suedia në miqësoren ndaj Serbisë - Gazeta Express
string(63) "ibrahimovic-do-te-nderohet-nga-suedia-ne-miqesoren-ndaj-serbise"

Ibrahimovic do të nderohet nga Suedia në miqësoren ndaj Serbisë

Sport

Gazeta Express

02/04/2024 21:41

Kombëtarja e Suedisë ka paralajmëruar një ndeshje për të nderuar ish-sulmuesin e njohur, Zlatan Ibrahimovic, pas pensionimit të tij.

Ibra, i cili tani është pjesë e një grupi këshilltarësh të Gerry Cardinale te Milani, vendosi të varë këpucët në fund të sezonit të kaluar pas një sërë lëndimesh në gju, transmeton Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Duke qenë se nuk kishte kohë për të shënuar këtë rast verën e kaluar, Kombëtarja e Suedisë do të mblidhet për një ndeshje të veçantë në “Friends Arena”, më 8 qershor.

Suedezët për kundërshtar në këtë ndeshje do të kenë Serbinë.

Ibrahimovic bëri 122 paraqitje për Suedinë në karrierën e tij, duke shënuar 62 gola.

Në futbollin e klubeve, ai përfaqësoi Malmon, Ajaxin, Juventusin, Interin, Barcelonën, ​​Milanin, Paris Saint-Germain, Manchester Unitedin dhe Los Angeles .

42-vjeçari pjesën më të madhe të karrierës së tij e kaloi në Serie A, ku regjistroi 283 paraqitje, duke shënuar 156 gola dhe duke dhënë 68 asistime. /Gazeta Express/