I vrari i dytë në Pejë është ish-kandidati i PDK-së në Deçan - Gazeta Express
string(61) "i-vrari-i-dyte-ne-peje-es0hte-ish-kandidati-i-pdk-se-ne-decan"

Lajme

Gazeta Express

08/09/2021 21:34

I vrari i dytë në Pejë është ish-kandidati i PDK-së në Deçan

Lajme

Gazeta Express

08/09/2021 21:34

Të shtëna me armë kanë ndodhur në orët e mbrëmjes në Vitomiricë të Pejës, afër shkollës së mesme ekonomike “Ali Hadri”. Indeksonline raporton se njëri ndër të vrarët është ish-kandidati i PDK-së për Deçanin, Blerand Kadriaj.

Dy persona të vrarë janë nga të shtënat, njëri prej tyre është kandidati i PDK-së për Pejën, Astrit Ademaj.

Lexo Edhe:

Gazeta Express do ju mbaj të informuar lidhur me rastin.

 Po ashtu një person është i plagosur nga të shtënat.

Lajmin se ka të plagosur dhe të vdekur nga të shtnëat për Gazetën Express e ka konfirmuar Zëdhënësi i Prokurorisë Themelore në Pejës, Shkodran Nikçi.

Në vendin e ngjarjes ndodhet Prokuroria e Departamentit të Krimeve të rënda dhe po merret me rastin.

Aktualisht nuk raportohet për të arrestuar lidhur me rastin.