“I thashë çohu në këmbë”, Hygerta Meta tregon si e kreu vrasjen: Babai më kërcënoi pasi refuzova fejesën - Gazeta Express
string(100) "i-thashe-cohu-ne-kembe-hygerta-meta-tregon-si-e-kreu-vrasjen-babai-me-kercenoi-pasi-refuzova-fejesen"

Shqiperi

Gazeta Express

26/02/2024 13:20

“I thashë çohu në këmbë”, Hygerta Meta tregon si e kreu vrasjen: Babai më kërcënoi pasi refuzova fejesën

Shqiperi

Gazeta Express

26/02/2024 13:20

19-vjeçarja Hygerta Meta ka treguar para gjykatës së si e vrau babanë e saj, Pëllumb Meta.

Ajo është shprehur e penduar për krimin, teksa ka dhënë detaje nga ngjarja.

Lexo Edhe:

E reja ka thënë se ajo kishte frikë se i ati do e vriste, pasi ajo kishte refuzuar për herë të dytë fejesën me një djalë që nuk e njihte.

“Të enjten na tha do ju vras pasi e refuzova për herë te dytë fejesën. Të shtunën e mendova. Erdhi babi hëngri drekë, u shtri dhe mora armën dhe ia tregova, por ai nuk u befasua. E qëllova! I thashë çohu në këmbë, më tha ik andej. E kisha vendosur, isha dy metra larg, në dhomë të ndenjes. Arma ishte në sirtar në dhomën e gjumit. Jam penduar, por s’ka kthim”, tha ajo.