I shpallur në kërkim prej 1 viti për kultivimin e 400 rrënjëve kanabis, arresohet 32-vjeçari në Elbasan - Gazeta Express
string(102) "i-shpallur-ne-kerkim-prej-1-viti-per-kultivimin-e-400-rrenjeve-kanabis-arresohet-32-vjecari-ne-elbasan"

Shqiperi

Gazeta Express

15/08/2022 10:12

I shpallur në kërkim prej 1 viti për kultivimin e 400 rrënjëve kanabis, arresohet 32-vjeçari në Elbasan

Shqiperi

Gazeta Express

15/08/2022 10:12

Policia ka arrestuar 32 vjeçarin me Andon (Ardit) Dusha në Elbasan. Ky i fundit ishte i shpallur në kërkim prej një viti pasi kishte përgatitur terrenin që në tokën e zotëruar prej tij, të mbillte rreth 400 fidanë me kanabis.

Arrestimi i tij u bë në kuadër të operacionit “Sulta” të realizuar në njësinë administrative me të njëjtin emër.

Lexo Edhe:

Njoftimi i Plotë:

DVP Elbasan

Vijojnë operacionet e njëpasnjëshme, për kapjen e personave në kërkim.

Finalizohet operacioni policor i koduar “Sulta”.

Kapet dhe vihet në pranga një shtetas i kërkuar për kultivim të rreth 400 fidanëve kanabis, në vitin 2021, në njësinë administrative Sultë.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Gramsh, në bashkëpunim me shërbimet operacionale të DVP Elbasan, në kuadër të operacionit policor të koduar “Sulta”, kapën dhe ndaluan shtetasin A. D., 32 vjeç, banues në Elbasan.

Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim pasi Gjykata e Shkallës së Parë Elbasan i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg “, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”. Në korrik të vitit 2021, në tokën në pronësi të 32-vjeçarit, shërbimet e Komisariatit të Policisë Gramsh, si rezultat i kontrolleve masive të territorit, kanë gjetur dhe sekuestruar rreth 400 fidanë kanabis të kultivuar në gota plastike, gati për t’u mbjellë.