I propozon martesë së dashurës para Tornados - Gazeta Express

I propozon martesë së dashurës para Tornados

Fun

Gazeta Express

18/06/2021 2:29

Një propozim i pazakontë ka ndodhur në SHBA mes një çifti.

Meteorologu i shpreh dashurinë partneres përballë tornados.

Tom Bedard 29-vjeç dhe Raya Maday, 26, punojnë së bashku në “AccuWeather” në Wichita si meteorologë dhe udhëtuan plotë gjashtë orë me makinë deri në Colorado me shpresën se do të takohen me një tornado.

Ata realizuan një ëndërr dhe kështu Tom u gjunjëzua në ato momente para partneres për t’i propozuar pavarësisht që pas shpinës së tyre qarkullonte tornadoja dhe erërat e forta.

Tom dhe Raya janë takuar në vitin 2016 në një konferencë të meteorologëve dhe shumë shpejt u lidhën bashkë dhe ishte pikërisht dashuria e madhe për motin që i bashkoi edhe më shumë.

Një vit më vonë, dyshja u punësuan nga AccuWeather në Wichita, ku punojnë si “paralajmërues” për kompanitë transportuese duke paralajmëruar për kushtet e motit.