I papërmbajtshëm Messi, dy gola dhe asist në fitoren e radhës të Inter Miamit - Gazeta Express
string(76) "i-papermbajtshem-messi-dy-gola-dhe-asist-ne-fitoren-e-radhes-te-inter-miamit"

Futboll

Gazeta Express

21/04/2024 8:14

I papërmbajtshëm Messi, dy gola dhe asist në fitoren e radhës të Inter Miamit

Futboll

Gazeta Express

21/04/2024 8:14

Lionel Messi nuk ka të ndalur në MLS.

Tetë herë fituesi i Topit të Artë e pati një tjetër natë magjike në Miami, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Argjentinasi shkëlqeu në fitoren 3:1 të Interi Miamit ndaj Nashville.

E ishin pikërisht mysafirët që kaluan të parët në epërsi kur Negri shënoi autogol qysh në minutën e dytë.

Por, më pas ishte Messi shoë.

Fillimisht argjentinasi realizoi në minutën e 11-të pas asistit nga Luis Suarez.

Më pas, në minutën e 39-të, ai asistoi për Sergio Busquetsin që shënoi për 2:1.

E në minutën e 81-të Messi realizoi nga penalltia për 3:1.

Me këtë fitore, Inter Miami vazhdon të prijë në Konferencën Lindore me 18 pikë nga 10 ndeshje të zhvilluara.