I akuzuar për abuzim seksual, vdes në burgun e Greqisë 36-vjeçari shqiptar - Gazeta Express
string(73) "i-akuzuar-per-abuzim-seksual-vdes-ne-burgun-e-greqise-36-vjecari-shqiptar"

Lajme

Gazeta Express

14/04/2024 10:43

I akuzuar për abuzim seksual, vdes në burgun e Greqisë 36-vjeçari shqiptar

Lajme

Gazeta Express

14/04/2024 10:43

Delin Beqiri, 36 vjeç nga Bubullima e Lushnjës, ka vdekur në burgun e Koridhalos në Greqi. 36-vjeçari shqiptar ka qenë jashtë në oborrin e palestrës kur është rrëzuar.

Në vendngjarje ka mbërritur një ambulancë me ekipet e shpëtimit për ta dërguar në spitalin e Pireut, por ai vdiq, raportojnë mediat greke.

Lexo Edhe:

Vdekja e 36-vjeçarit shqiptar mund të jetë për shkaqe patologjike ose për përdorim të tepruar të drogës.

Beqiri u arrestua nga policia para rreth një muaji pas denoncimit për abuzim seksual. Ajo gjithashtu e denoncoi atë për përdorim dhe tregtim droge, vepra që kanë ndodhur në dijeninë e nënës së saj, shtetases Dhurata Shpata, 50 vjece, nga Bubullima e Lushnjes.