Hysni Gucati lirohet përkohësisht nga Haga - Gazeta Express
string(42) "hysni-gucati-lirohet-perkohesisht-nga-haga"

Hysni Gucati lirohet përkohësisht nga Haga

Lajme

Gazeta Express

12/05/2022 20:18

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati, është liruar përkohësisht nga Haga.

Arsyeja e ardhjes së Gucatit në spitalin e Mitrovicës ishte gjendja e rëndë shëndetësore e babait të tij.

Lexo Edhe:

Gucati do të qëndrojë deri të dielën në Kosovë nën  përcjelljen e policisë se EULEX-it, shkruan RTK.

Atij i është lejuar vizita në shtëpinë e tij në Marinë të Skenderajt, ku ka qëndruar vetëm dy orë dhe nën përcjelljen e policisë së EULEX-it ai është sjellë në Prishtinë.

RTKlive ka siguruar një video amatore nga shkuarja e Gucatit në shtëpinë e tij.