Hykmete Bajrami kërkon dënim meritor për dorasin e 21-vjeçares nga Ferizaj - Gazeta Express
string(74) "hykmete-bajrami-kerkon-denim-meritor-per-dorasin-e-21-vjecares-nga-ferizaj"

Lajme

Gazeta Express

12/04/2024 23:05

Hykmete Bajrami kërkon dënim meritor për dorasin e 21-vjeçares nga Ferizaj

Lajme

Gazeta Express

12/04/2024 23:05

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami ka reaguar pas vrasjes së gruas në Ferizaj, ku dorasi dyshohet të jetë ish-bashkëshorti i saj.

Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ajo ka thënë se këto ngjarje janë bërë të shpeshta dhe nuk bën të injorohen.

Lexo Edhe:

“E tronditur thellësisht nga lajmi për vrasjen e një gruaje në Ferizaj. Sipas informatave që qarkullojnë po dyshohet se dorasi është ish-burri i saj, dmth. që kanë qenë të ndarë. Nuk i ka mjaftu ndarja i është dashur ta vrasë, i ka pengu ekzistenca e saj. Duhet me u zgju nga gjumi, këto ngjarje janë bërë tepër të shpeshta dhe nuk guxojmë me i injoru derisa të na trokasin në derë.”

Tutje, ajo ka kërkuar dënim meritor për dorasin.

“Dënim meritor për dorasin, masa preventive për krejt rastet e dhunës që janë të lajmëruara në sistem.”, ka shkruar Bajrami.