Humbja e tretë radhazi, Kosova mposhtet edhe nga Holanda - Gazeta Express
string(55) "humbja-e-trete-radhazi-kosova-mposhtet-edhe-nga-holanda"

Sport

Gazeta Express

31/07/2022 15:23

Humbja e tretë radhazi, Kosova mposhtet edhe nga Holanda

Sport

Gazeta Express

31/07/2022 15:23

Kosova ka pësuar humbjen e tretë në FIBA Kampionatin Evropian, Divizioni B për meshkuj U18.

Dardanët e rinj janë mundur nga Holanda me rezultat 44:78 (7:23, 10:13, 11:20, 16:22).

Lexo Edhe:

Derisa për basketbollistët e Kosovës ishte humbja e tretë në tri ndeshje, për Tulipanët ishte fitorja e parë.

Fillimi i mirë u dha komoditet në vazhdim të ndeshjes. Çerekun e parë e fituan 7:23 dhe këtë epërsi e rritën në vazhdim të ndeshjes, duke fituar 44:78.

Te Kosova u dallua Olsi Kurtaj me 21 pikë e pesë kërcime. /Gazeta Express/