Hoxhaj: Zbatimi selektiv i ligjit ndodh kur sistemi është autoritar, pagat të dalin sot - Gazeta Express
string(85) "hoxhaj-zbatimi-selektiv-i-ligjit-ndodh-kur-sistemi-eshte-autoritar-pagat-te-dalin-sot"

Lajme

Gazeta Express

05/10/2022 13:30

Hoxhaj: Zbatimi selektiv i ligjit ndodh kur sistemi është autoritar, pagat të dalin sot

Lajme

Gazeta Express

05/10/2022 13:30

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës Enver Hoxhaj ka thënë se Qeveria duhet të ekzekutojë pagat sot për mësimdhënësit.

Përmes një reagimi në rrjetin social Facebook, Hoxhaj ka thënë se “ndëshkimi i Albin Kurtit është kaq i padrejtë dhe i shëmtuar sa që edhe pse të gjithë ishin në grevë, mëdhimdhënësit nuk morën fare pagat, ndërsa punëtorët e administratës po!”

Lexo Edhe:

“Zbatimi selektiv i ligjit ndodh kur sistemi është autoritar, i padrejtë, si marrëdhënie e nënshtrimit dhe ndëshkimit të njeriut nga një njeri! Qeveria të ekzekutojë pagat SOT sipas shembullit të administratës, ligjeve vendore dhe normave demokratike ndërkombëtare!”, ka shkruar Hoxhaj.

Ai tutje ka thënë se Qeveria të udhëhiqet nga vyrtyti politik, duke dëgjuar zërin e ndërgjegjes brenda tyre, që është zëri i mësimdhënësve!