Hoti uron 7 Marsin: Qeveria në detyrë do të angazhohet për ngritjen e cilësisë në arsim - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

07/03/2021 12:03

Hoti uron 7 Marsin: Qeveria në detyrë do të angazhohet për ngritjen e cilësisë në arsim

Lajme

Gazeta Express

07/03/2021 12:03

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook” ua ka uruar festën e 7 Marsit të gjithë mësuesve.

Hoti ka shkruar se Qeveria në detyrë do të angazhohet dhe të vazhdojë përkrahjen për ngritjen e cilësisë në të gjitha nivelet e arsimit.

“Mirënjohje dhe falënderim për gjithë kontributin tuaj ndër vite, në edukimin dhe arsimimin e gjeneratave të tëra, në kohë dhe rrethana jo gjithnjë te favorshme gjatë historisë tonë. Respekt i veçantë për mësimdhënësit që mbajtën gjallë entuziazmin dhe idealin për liri e pavarësi gjatë viteve të 90-ta”.

“Mirënjohje për mësimdhënësit në gjithë Kosovën për punën e jashtëzakonshme që kanë bërë gjatë këtij viti sfidues, kur vendi ynë sikurse e gjithë bota po vazhdon të përballet me pandeminë COVID-19”.

“Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës do të angazhohet dhe të vazhdojë përkrahjen për ngritjen e cilësisë në të gjitha nivelet e arsimit. Të gjithë mësimdhënësve ju përcjelli urimet më të përzemërta dhe konsideratën time më të lartë për punën dhe kontributin tuaj të çmuar!”, ka shkruar Hoti në Facebook.