Horoskopi për ditën e sotme, 9 gusht 2020 - Gazeta Express

Horoskopi për ditën e sotme, 9 gusht 2020

Fun

Gazeta Express

09/08/2020 7:13

Dashi

Sot mund ta gjeni veten të përfshirë në ndonjë debat ose mosmarrëveshje. Mund të tingëllojë e çmendur, por vetëm fërkimi me një të barabartë nga ana intelektuale do t’ju japë shpërthimin e energjisë që ju nevojitet. E ardhmja mban disa beteja edhe më të mëdha për ju.

Demi

Ngarkesa e vështirë e punës kërkon më shumë djersë dhe ju keni të gjithë energjinë që ju nevojitet për të përfunduar angazhimet! Eshtë e rëndësishme të aktivizoheni sa më shpejt që të keni mundësi. Kjo është një ditë e mbushur me potencial. Nëse tregoheni shumë konservator, do të humbni kohë dhe një mundësi të mirë.

Binjaket

Një mik i dashur ka disa këshilla për ju. Ai do të dëshironte që ju të ngadalësoni pak ritmin dhe ta lini garën. Dhe ju duhet ta dëgjoni atë kësaj here! Ndikimi i tij në jetën tuaj është i mirë, kështu që ju duhet të mirëpresni kontributin që ai po jep. Mund të jetë e pakëndshme në fillim, por do të kuptoni se po ju thotë të vërtetën.

Gaforrja

Instikti juaj mund të jetë një pasuri e paçmueshme kur përpiqeni të kuptoni se çfarë duhet të hani për darkë ose çfarë filmi të shikoni, por nuk do t’ju ndihmojë kur bëhet fjalë për paratë tuaja! Kërkimet dhe faktet janë ato që ju nevojiten për të pasur një kontroll mbi financat tuaja. Do t’i kapni gjërat në kohë vetëm nëse veproni tani.

Luani

Të gjithë mund të qeshin me diçka për të cilën nuk mendoni se është aq shumë qesharake, por përpiquni të mos shqetësoheni për këtë. Mos lejoni që kjo gjë t’ju dobësojë vetëbesimin tuaj. Jini të durueshëm me veten. Në aspektin sentimental, sot mund të kaloni momente pasionante me partnerin.

Virgjeresha

Nuk do të keni nevojë për bubullima dhe vetëtima për të kuptuar diçka të madhe sot! E tëra çfarë duhet të bëni është të jeni me mendje të hapur dhe të kujdeseni që shenjat të shfaqen. Mos harroni se ato mund të mos duken si ato që prisni. Sot mund ta gjeni veten në vendin e duhur në kohën e duhur sa i përket aspektit profesional.

Peshorja

Paratë janë në mendjen tuaj tani, por është gjithashtu në mendjen e një miku të dashur. Ata mund të kenë disa probleme serioze me financat dhe mund t’ju drejtohen për ndihmë. Ndërsa duhet të përpiqeni të kuptoni se çfarë po kalojnë të tjerët tani, bujaria juaj mund t’ju fusë në telashe.

Akrepi

Ka ardhur koha për përvoja të reja dhe ide të reja, kështu që jini të hapur për të eksploruar! Shtë një kohë e shkëlqyer për të studiuar rreth një vendi të huaj, ose madje të mësoni për një vend më afër shtëpisë, për të cilin nuk keni shumë informacion. Do të fitoni disa njohuri që mund t’ju ndihmojnë më shumë me njerëzit në jetën tuaj.

Shigjetari

Sa më të larta të keni pritshmëritë, aq më keq mund të rrëzoheni nëse ato nuk realizohen. Jini të kujdesshëm tani dhe pranoni se ndërsa doni që gjërat të shkojnë mirë, nuk mund të siguroheni që ato do të ndodhin. Mbani një mendje të hapur dhe përgatituni të pranoni çfarëdo që të ndodhë. Përqendrohuni në bashkëpunim, jo kontroll total.

Bricjapi

Dikush pranë jush është i ngazëllyer për diçka të re në jetën e tij, kështu që bisedoni me të dhe zbuloni se si mund të keni edhe ju një mundësi ideale. Sot është një ditë e shkëlqyer për të filluar diçka super si në dashuri ashtu edhe në punë.

Ujori

Jeta juaj shoqërore do të fillojë të nxehet më shpejt seç e parashikonit, kështu që përgatituni! Përkushtoni disa nga koha juaj sot për të përfunduar disa punë të mërzitshme. Së shpejti, mund të merrni disa lajme pozitive sa i përket aspektit profesional.

Peshqit

Sigurohuni që t’i jepni vetes pak më shumë pushim. Duhet të qetësoheni për të siguruar më shumë energji për punët dhe projektet që ju presin. Mos u përpiqni ta mbushin ditën me aktivitete pa vlerë. Në çështjet e dashurisë, gjërat duken në vend numëro për sot.