Hide për ata që vuajnë nga pagjumësia - Gazeta Express
string(37) "hide-per-ata-qe-vuajne-nga-pagjumesia"

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

20/06/2024 22:12

Hide për ata që vuajnë nga pagjumësia

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

20/06/2024 22:12

Përfitimet më interesante shëndetësore të hideve përfshijnë aftësinë e tyre për të trajtuar kancerin, për të përmirësuar gjendjen e lëkurës, për të ndihmuar në humbje peshe, për të pastruar gjakun, për të lehtësuar stresin, për të stimuluar gjumin qetësues, për të rritur imunitetin, si edhe për të mbrojtur mëlçinë.

Për njerëzit që vuajnë nga pagjumësia, konsumimi i hideve mund të jetë një ilaç i mirë.

Lexo Edhe:

Natyra qetësuese e përbërjeve organike që përmbahen në këtë frut të dobishëm mund të qetësojë trupin dhe mendjen kështu që, nëse nuk jeni në gjendje të flini gjatë natës, atëherë ndoshta zierja e hideve është pikërisht ajo që ju nevojitet.