Hector Bellerin drejt transferimit në Portugali? - Gazeta Express
string(47) "hector-bellerin-drejt-transferimit-ne-portugali"

Hector Bellerin drejt transferimit në Portugali?

Sport

Gazeta Express

28/01/2023 13:49

Sportingu i Lisbonës raportohet se po shqyrton mundësinë e transferimit të Hector Bellerinit, nëse largohet Pedro Porro.

Porro është i lidhur me një transferim te Tottenham Hotspuri, por ende nuk ka ndonjë marrëveshje të arritur, transmeton Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Dhe, klubi portugez tashmë duket se ka identifikuar zëvendësuesin e tij të mundshëm.

Sipas “The Athletic”, nëse Porro nënshkruan me Tottenhamin, Sportingu do të përpiqet të nënshkruajë me Bellerinin.

Mbrojtësi spanjoll thuhet se është i hapur për t’iu bashkuar klubit nga elita e futbollit portugez, pasi nuk po ia del të ketë minuta të mjaftueshëm te Barcelona.

27-vjeçari ka qenë titullar vetëm në një ndeshje në La Liga, teksa trajneri Xavi preferon të luajë me Jules Kounden në krahun e djathtë të mbrojtjes.

Kontrata e Bellerinit skadon në fund të sezonit dhe duket se ka pak mundësi që Barcelona t’i ofrojë mundësinë e rinovimit. /Gazeta Express/