Haxhiu: Çdo koalicion jashtë VV’së dhe LDK’së do të ishte koalicion i Thaçit - Gazeta Express

Haxhiu: Çdo koalicion jashtë VV’së dhe LDK’së do të ishte koalicion i Thaçit

Lajme

Gazeta Express

22/01/2020 23:52

Deputetja e zgjedhur nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, në emisionin DPT te Fidani, ka thënë se çdo koalicion tjetër që do të bëhej jashtë Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, do të ishte koalicion i presidentit Hashim Thaçit.

“Çfarëdo koalicioni që do të bëhej jashtë LDK’së dhe VV’së, do të ishte koalicion i Hashim Thaçit”, është shprehur Haxhiu.

Tute, Haxhiu tha se Thaçi do të bëjë gjithçka duke kërcënuar vetëm që të mos bëhet qeveria nga Vetëvendosja.

“Ky president mundohet të bëjë gjithçka duke tentuar dhe kërcënuar vetëm e vetëm të mos bëhet qeveria nga Lëvizja Vetëvendosje”, ka shtuar Haxhiu.