Haxhi Krasniqi reagon para meçit të madh - Gazeta Express

Sporte tjera

Gazeta Express

08/10/2021 20:03

Haxhi Krasniqi reagon para meçit të madh

Sporte tjera

Gazeta Express

08/10/2021 20:03

Boksieri kosovar, Haxhi Krasniqi do të mundohet ta mbrojë titullin e kampionit të botës në peshat super të mesme, versioni IBO.

34 vjeçari ia ka mundësuar revanshin gjermanit Dominic Boesel, me të cilin do të përballet për herë të dytë brenda një viti.

Lexo Edhe:

Sot u bënë edhe matjet zyrtare, teksa dy boksierët dolën me peshë 79,3 kilogramë.

Krasniqi në rrjetet sociale reagoi përmes një shkrimi, një ditë para meçit.

“Faleminderit o Zoti im që më dhe kaq shumë! Ti ma forcove Zemren e Besimin dhe me bëre ky që sot jam unë!”, shkroi Krasniqi në profilin e tij zyrtar në Facebook.