“Havertz mund ta zëvendësojë Hazardin, por ende është herët të shkojë n’Premierligë” - Gazeta Express

Instant

Gazeta Express

22/05/2020 19:40

“Havertz mund ta zëvendësojë Hazardin, por ende është herët të shkojë n’Premierligë”

Instant

Gazeta Express

22/05/2020 19:40

Berbatov ka kërkuar nga Havertz të vazhdojë të qëndrojë në Bundesliga.

Kai Havertz është në gjendje që ta zëvendësojë Eden Hazardin te Chelsea, të shkëlqejë edhe në Liverpool, thotë Dimitar Berbatov. Por, ka kërkuar nga asi i Bayer Leverkusen që të mos largohet, pasi është herët për të të transferohet në Premierligë.

“Kai Havertz është lidhur me një transferim në Premierligë dhe kjo nuk më befason”, tha ai.

“Ai duhet të mësohet për zërat për të pas dy golave të hënën sepse shumë ekipe do të hidhen në sulm për të”.

“Flitet shumë për Liverpool, Chelsea dhe ekipe tjera që janë të interesuara, kështu që ai duhet të ketë kujdes, të mos të ndikojë te ai dhe të fokusohet në lojën e tij”.

“Do të doja që ta shihja atë në Premierligë, por jo tani. Mendoj se është pak herët për të, dua të shoh duke luajtur më shumë ndeshje, shënuar më shumë gola dhe të fitojë besimin dhe pjekurinë”. /Gazeta Express/