Haradinaj vazhdon qëndrimin në SHBA, viziton familjen afariste Trompeter - Gazeta Express
string(71) "haradinaj-vazhdon-qendrimin-ne-shba-viziton-familjen-afariste-trompeter"

Lajme

Gazeta Express

14/05/2022 11:44

Haradinaj vazhdon qëndrimin në SHBA, viziton familjen afariste Trompeter

Lajme

Gazeta Express

14/05/2022 11:44

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, është duke e vazhduar vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, raporton Express.

Sot ka njoftuar se mbrëmë ka qenë për darkë në familjen amerikane Trompeter, që thotë se është nga familjet më të suksesshme për ndërmarrësi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Lexo Edhe:

“Mbrëmë për darkë në familjen amerikane Trompeter, nga familjet më të suksesshme për ndërmarrësi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.  Trompeter, me aktivitetet e tyre humanitare i gjen kudo në botë, përfshirë dhe Kosovën, e së fundmi të përfshirë financiarisht në mbështetjen e kauzës së refugjatëve nga Afganistani”, ka shkruar Haradinaj.