Haradinaj: S'duhet fajësuar Kurtin për Asociacionin, ai e ka trashëguar - Gazeta Express
string(68) "haradinaj-sduhet-fajesuar-kurtin-per-asociacionin-ai-e-ka-trasheguar"

Lajme

Gazeta Express

09/02/2023 14:06

Haradinaj: S’duhet fajësuar Kurtin për Asociacionin, ai e ka trashëguar

Lajme

Gazeta Express

09/02/2023 14:06

Ish-kryeministri dhe kreu  i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk duhet fajësuar kryeministrin Albin Kurti për çështjen e Asociacionit të komunave me shumicë serbe.

Nga foltorja e Kuvendit, ai ka thënë se kjo çështje është trashëguar nga qeveritë tjera.

Lexo Edhe:

“Nuk besoj që duhet me zënë në faj Kurtin për asociacionin, nuk e ka bërë ky, ai e ka trashëguar. Nuk e shoh që duhet akuzuar atë sepse e kemi trashëguar”, ka deklaruar Haradinaj.

“E dyta, çka po duam ne të tjerë, po duam njohjen e ndërsjelle më Serbinë. Si e nxjerrim? Ju lutem të bëhemi të sinqertë”, ka thënë Haradinaj.