Haradinaj: Programi qeverisës i Kurtit nuk është ai që qytetarët e kanë pritur - Gazeta Express

Haradinaj: Programi qeverisës i Kurtit nuk është ai që qytetarët e kanë pritur

Lajme

Gazeta Express

11/05/2021 20:51

Daut Haradinaj i AAK’së ka kritikuar planin e qeverisë së udhëhequr nga Albin Kurti. Thotë se nuk është programi që kanë pritur votuesit.

“Në tanësi programi është i thatë dhe duket se është një program anemik ose i pa gjak që fatkeqësisht nuk është ai që njerëzit në Kosovë e kanë prit”, thotë Haradinaj në RTV Dukagjini.

Por çka dallon programi i Kurtit nga programet e kryeministrave të kaluar.

“Secila qeveri ka top prioritetet e veta me të cilat do me u identifikuar”, thotë ai duke përmendur siç thotë të arritura në kohën kur Ramush Haradinaj ishte kryeministër. “Ky program nuk ka diçka konkrete dhe specifike”, thotë Haradinaj.