Haradinaj: I thash Mogherinit se nëse s'vjen Amerika në tavolinë, mos më prit - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

11/05/2021 21:28

Haradinaj: I thash Mogherinit se nëse s’vjen Amerika në tavolinë, mos më prit

Lajme

Gazeta Express

11/05/2021 21:28

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka treguar për përplasjet që ka pasur me ish-shefen për Politikë të Jashtme dhe Siguri të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, sa i përket dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

Haradinaj sa ishte kryeministër i vendit ka treguar se i ka thënë Mogherinit që ‘nëse nuk vjen Amerika në tavolinë, mos më prit’.

Ndërsa, ai ka treguar se si i është përgjigjur Mogherini, pasi Haradinaj i tha se nuk do të diskutojnë për dialogun nëse SHBA-të nuk janë në tavolinë.

“Ajo më tha se nëse e thu këtë fjalë, unë nuk dal me ty në konferencë për shtyp, i thash okej shihem tjera herë”, thotë Haradinaj në ATV. /Express/