Haradinaj: I falënderojmë ushtarët amerikanë që shërbyen e po shërbejnë në Kosovë - Gazeta Express
string(80) "haradinaj-i-falenderojme-ushtaret-amerikane-qe-sherbyen-e-po-sherbejne-ne-kosove"

Lajme

Gazeta Express

29/05/2023 10:21

Haradinaj: I falënderojmë ushtarët amerikanë që shërbyen e po shërbejnë në Kosovë

Lajme

Gazeta Express

29/05/2023 10:21

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar heronjtë që dhanë jetën për liri e demokraci.

Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, tha se në Ditën e Përkujtimit, i falënderon ushtarët amerikanë që shërbyen e po shërbejnë në Kosovë.

Lexo Edhe:

“Gjithmonë mirënjohës për heronjtë që dhanë jetën në mbrojtje të lirisë, demokracisë dhe paqes. Në Ditën e Përkujtimit, gjithashtu falënderojmë ushtarët amerikanë që kanë shërbyer dhe vazhdojnë të shërbejnë në Kosovë”.