Haradinaj godet Kurtin: Mashtruesi e do këtë marrëveshje që është kthim prapa - Gazeta Express
string(76) "haradinaj-godet-kurtin-mashtruesi-e-do-kete-marreveshje-qe-eshte-kthim-prapa"

Haradinaj godet Kurtin: Mashtruesi e do këtë marrëveshje që është kthim prapa

Lajme

Gazeta Express

14/08/2022 10:45

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve.

Në prag të këtij takimi, ish-kryeministri i Kosovës, tani deputet, Ramush Haradinaj, siç rëndom e quan Kurtin “mashtrues”, ka thënë se ai po do marrëveshje “për mos-sulmim me Serbinë, nën një emër si marrëveshje e marëdhënieve të mira, e që është kthim prapa”.

Lexo Edhe:

Sipas Haradinajt, siguria e plotë për Kosovën arrihet duke e shpejtuar antarësimin në NATO.

Postimi i tij i plotë:

Të nderuar qytetarë,

Ne kemi interes për marrëveshje finale për njohje reciproke Kosovë – Serbi.

Mashtruesi po don marrëveshje për mos-sulmim me Serbinë, nën një emër si marrëveshje e marëdhënieve të mira, e që është kthim prapa.

Siguria e plotë për Kosovën arrihet duke e shpejtuar antarësimin në NATO.