Haradinaj: Danimarka mbështetëse e Kosovës në rrugën euroatlantike - Gazeta Express
string(65) "haradinaj-danimarka-mbeshtetese-e-kosoves-ne-rrugen-euroatlantike"

Haradinaj: Danimarka mbështetëse e Kosovës në rrugën euroatlantike

Lajme

Gazeta Express

07/12/2023 15:23

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ambasadorin e Danimarkës në Kosovë, Christian Grønbech-Jensen.

Haradinaj, në një postim në Facebook, ka thënë se Danimarka ka luajtur rol konstruktiv duke i dhënë mbështetje të fuqishme Kosovës në të gjitha proceset.

Lexo Edhe:

“Danimarka gjithmonë ka luajtur rol kontstruktiv duke i dhënë mbështetje të fuqishme vendit tonë në proceset euroatlantike dhe të anëtarësimit në organizatat ndërkombëtare. Kënaqësi të presim në takim ambasadorin e Danimarkës në Kosovë, z. Christian Grønbech-Jensen dhe delegacionin nga Ministria e Drejtësisë së këtij shteti.

Kreu i AAK-së tha se gjatë këtij takimi biseduaan për zhvillimet politike në vend dhe forcimin e marrëdhënieve bilaterale mes Republikës së Kosovës dhe Danimarkës.

“I konfirmova mbështetjen time dhe të Aleancës në ratifikimin e marrëveshjes ndërmjet dy vendeve tona për transferimin e të burgosurve”, shkruan Haradinaj.