Hapja e Pavijonit të Kosovës në Ekspozitën Ndërkombëtare të Artit në Venecia - Gazeta Express
string(76) "hapja-e-pavijonit-te-kosoves-ne-ekspoziten-nderkombetare-te-artit-ne-venecia"

Hapja e Pavijonit të Kosovës në Ekspozitën Ndërkombëtare të Artit në Venecia

Arte

Gazeta Express

16/04/2024 16:28

Hapja e Pavijonit të Kosovës për media mbahet më 18 prill nga ora 14:00 ndërsa Inaugurimi i Pavijonit të Kosovës mbahet më 18 prill nga ora 15:00.

Pavijoni i Kosovës në edicionin e 60-të të Ekspozitës Ndërkombëtare të Artit — La Biennale di Venezia përfaqësohet nga artistja Doruntina Kastratidhe projekti i saj artistik titulluar “Heshtjet Kumbues të Metalit dhe Lëkurës”, kuruar nga Erëmirë Krasniqi. Ky projekt është komisionuar nga Hana Halilaj, kuratore pranë Galerisë Kombëtare të Kosovës dhe organizuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit e Republikës së Kosovës.

Lexo Edhe: