Hapet rruga Gjakovë-Dollc në fshatin Volljakë - Gazeta Express
string(45) "hapet-rruga-gjakove-dollc-ne-fshatin-volljake"

Lajme

Gazeta Express

18/05/2024 19:57

Hapet rruga Gjakovë-Dollc në fshatin Volljakë

Lajme

Gazeta Express

18/05/2024 19:57

Është hapur për qarkullim rruga Gjakovë-Dollc, në fshatin Volljakë.

Inxhinierët kanë këshilluar që kalimi të bëhet me kujdes.

Lexo Edhe:

Policia e Kosovës është deklaruar lidhur me shembjen e dheut në rrugën Klinë-Gjakovë.

Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Driton Rugova, ka thënë për media se për shembjen e dheut janë njoftuar pas mesnatës dhe se rruga vazhdon të jetë e bllokuar.

“Policia e Kosovës është informuar për shembjen e dheut në orën 01:00 pas mesnatës. Policia ka dalë në vendngjarje, pra ku është shembur dheu në Volljakë, ku edhe janë duke u kryer punime. Rruga vazhdon të jetë e pakalueshme edhe në momentin që po flasim. Në vendngjarje është edhe kompania që është duke i kryer punimet dhe po mundohemi që të largojmë dheun”, ka thënë Rugova.