Hapet kufiri Kosovë-Shqipëri, s'ka më ndalesa në vikende - Gazeta Express
string(54) "hapet-kufiri-kosove-shqiperi-ska-me-ndalesa-ne-vikende"

Hapet kufiri Kosovë-Shqipëri, s’ka më ndalesa në vikende

Lajme

Gazeta Express

25/06/2022 13:10

Sot nisi zbatimi i marrëveshjes për hapjen tërësore të kufirit mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Çdo fundjavë gjatë sezonit veror në pikat kufitare nuk do të ketë asnjë ndalim për kontroll dokumentash apo policor. Marrëveshja u arrit në mbledhjen e fundit të përbashkët të dy qeverive.

Lexo Edhe:

Në këtë mbledhje është rënë dakort që çdo fundjavë nga një qershori deri në 30 shtator mes Kosovës dhe Shqipërisë të mos ketë asnjë ndalesë në kufi.

Sot qytetarët e Kosovës që vijnë për të pushuar në brigjet e bregdetit të Shqipërisë e kanë kaluar kufirin pa asnjë ndalesë./T Ch/