Hapet konkursi për Çmimet Vjetore për Teatër - Gazeta Express
string(44) "hapet-konkursi-per-cmimet-vjetore-per-teater"

Hapet konkursi për Çmimet Vjetore për Teatër

Arte

Gazeta Express

27/01/2024 16:15

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit fton të interesuarit që të aplikojnë dhe insitucionet relevante të artit të propozojnë kandidatët për Çmimet vjetore në Teatër.

Kategoritë:

Lexo Edhe:

Çmimin Kombëtar për Veprimtari Jetësore

4 Çmimet Vjetore për Teatër 2023; shfaqja më e mirë, regjia më e mirë, aktori/aktorja më e mirë dhe çmimin vjetor për prezantim të suksesshëm ndërkombëtar.

Propozimi duhet të përmbajë arsyetimin me shkrim, CV-në e të nominuarit, si dhe materialet tjera përcjellëse.

/Express