Hamiltoni arrin fitore magjike në Brazil - Gazeta Express

Sporte tjera

Gazeta Express

14/11/2021 20:45

Hamiltoni arrin fitore magjike në Brazil

Sporte tjera

Gazeta Express

14/11/2021 20:45

Falë një parakalimi për manual në xhiron e 59-të, Lewis Hamilton merr fitoren në Çmimin e Madh të Brazilit, duke lënë pas rivalin e tij të madh, Max Verstappen, i cili dy xhiro më herët ishte mbrojtur me një manovër në limit deri pas sulmit të parë të “Mbretit të Zi”.

Valtteri Bottas kompleton podiumin në San Paolo, ndërsa Sergio Perez përfundoi i katërti përpara Ferrarit të Charles Leclerc dhe Carlos Sainz.

Lexo Edhe:

Në renditjen e përgjithshme Hamilon e ngushton në vetëm 14 pikë diferencën me Verstappen kryesues.