Haaland më i mirë se Cristiano, Messi dhe Mbappe? - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

29/03/2020 23:35

Haaland më i mirë se Cristiano, Messi dhe Mbappe?

Sport

Gazeta Express

29/03/2020 23:35

Haaland, më mirë se Cristiano, Messi dhe Mbappé në moshën e tij?

Ai është zbulimi i sezonit.

Pasi shkëlqeu te Salzburg, në afatin kalimtar të janarit u transferua te Borusia Dortmundi dhe po shkëlqen edhe te klubi gjerman, raporton Gazeta Express.

Ai ka më shumë gola se ndeshje si në Bundesliga ashtu edhe në Champions League, çka e bën atë lojtarin më efektin në moshën 19-vjecare, madje me stats më të mira se Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Kylian Mbappe.

Shikoni statistikat më poshtë…