Gundogan pritet ta rinovojë kontratën me City - Gazeta Express
string(45) "gundogan-pritet-ta-rinovoje-kontraten-me-city"

Gundogan pritet ta rinovojë kontratën me City

Futboll

Gazeta Express

06/12/2022 10:39

Mesfushori i Manchester City, Ilkay Gundogan, vazhdon të jetë njëri prej mesfushorëve më të angazhuar në skuadër nga Pep Guardiola

Sipas asaj që ka shkruar gazeta spanjolle Mundo Deportivo, Ilkay Gundogan ka vendosur që ta rinovojë kontratën e tij me Manchester City.

Lexo Edhe:

Mesfushori magjik gjerman është lidhur me një kalim në Spanjë, me Barcelonën që është konsideruar favorit për të nënshkruar më të.

Por, 32 vjeçari është treguar lojtar me ndikimin në 11-ën e Pep Guardiolës dhe menaxheri spanjoll dëshiron ta mbajë atë në Manchester edhe për disa sezone tjera. /GazetaExpress/