Guardiola e do Alaban - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

02/07/2020 17:24

Guardiola e do Alaban

Futboll

Gazeta Express

02/07/2020 17:24

Mbrojtësi i majtë austriak mund të largohet nga Bayern Munichu gjatë verës që vjen dhe mund t’i ribashkohet trajnerit spanjoll në Angli

David Alaba është njëri prej objektivave kryesorë të Manchester Cityt, shkruan Gazeta Express.

Mbrojtësi i majtë austriak nuk e ka gjetur gjuhën e përbashkët me Bayern Munichun për vazhdimin e kontratës, e cila i skadon vitin tjetër.

Prandaj, përfaqësuesi austriak mund të largohet nga “Allianz Arena” gjatë kësaj vere, pasi Bayerni nuk dëshiron ta humbasë atë pa para në vitin 2021.

Dhe, futbollisti cilësor mund të përfundojë në Premierligë, ku e do trajneri Pep Guardiola.

Alaban po ashtu e pëlqejnë edhe klubet e mëdha spanjolle, Real Madrid dhe Barcelona.

Ai njëkohësisht mund të luajë edhe si mesfushor defanziv dhe do të mund t’i kryente shumë punë Guardiolës. /Gazeta Express/