Gratë e Teatrit Kombëtar në fund të muajit dhjetor vijnë me premierë - Gazeta Express
string(68) "grate-e-teatrit-kombetar-ne-fund-te-muajit-dhjetor-vijne-me-premiere"

Arte

Gazeta Express

23/11/2022 16:18

Gratë e Teatrit Kombëtar në fund të muajit dhjetor vijnë me premierë

Arte

Gazeta Express

23/11/2022 16:18

Aktorët gra të Teatrit Kombëtar të Kosovës do të luajnë në shfaqjen premierë në fund të muajit dhjetor.

Premiera e shfaqjes me titull pune “Gratë” vjen në fund të muajit dhjetor në Amfiteatrin e Teatrit Kombëtar të Kosovës, në regjinë e Nastazja Domaradzka me aktoret e jashtëzakonshme: Edona Reshitaj, Gresa Pallaska, Lumnije Sopi, Shengyl Ismaili, Sheqerie Buqaj dhe Xhejlane Godanci.

Lexo Edhe:

Shkruar nga: Agnesa Mehanolli, Brikena Sopi dhe Ulpianë Maloku

Konsulente Dramaturgjike: Doruntina Basha

Kompozitore: Rona Berisha Castrioti

Skenografe: Rudina Xhaferri

Kostumografe: Yllka Brada

Disejnere e dritave: Lucia Sanchez Roldan

Koreografe: Behije Murtezi

Asistente regjie: Xheraldina Krasniqi

/Express