Grabitet xhamia në Maliq, autorët marrin arkën me para - Gazeta Express
string(53) "grabitet-xhamia-ne-maliq-autoret-marrin-arken-me-para"

Grabitet xhamia në Maliq, autorët marrin arkën me para

Shqiperi

Gazeta Express

15/08/2022 10:44

Xhamia në Maliq ka rënë pre e një grabitje ditën e djeshme.

Bëhet me dije se  dje në fshatin Podgorie është vjedhur arka e xhamisë në Maliq, nga ku është marrë dhe një sasi parash.

Lexo Edhe:

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për të bërë të mundur identifikimin si dhe kapjen e autorit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme.