Google ju kthen pas në kohë me Street View - Gazeta Express
string(42) "google-ju-kthen-pas-ne-kohe-me-street-view"

Google ju kthen pas në kohë me Street View

AutoTech

Gazeta Express

25/05/2022 19:32

Google prezantoi të martën kamerën e re Street View, e cila synon t’u ofrojë përdoruesve më shumë mënyra për të jetuar pranë vendeve historike.

Në fakt, përveç makinës dhe trekkerit të Street View, do të testohet në nivel pilot një kamerë e re, e cila do të dalë në treg vitin e ardhshëm dhe do të ndihmojë në mbledhjen e imazheve nga akoma më shumë vende. Kamera e re ka rezolucionin dhe aftësitë e përpunimit të një makine të pajisur plotësisht me pamje nga rruga.

Lexo Edhe:

Është shumë i adaptueshëm pasi mund të inkorporojë mjete të tilla si vendndodhjen e saktë të tabelave rrugore, peshon më pak se 7 kg kështu që mund të dërgohet kudo dhe të aplikohet në çdo makinë.

Këtu mund ta shikoni videon

Pamja e rrugëve përshkruan botën teksa ndryshon dhe është mënyra e duhur për të kujtuar të kaluarën. Në fakt, sot është më e lehtë se kurrë të udhëtoni pas në kohë përmes telefonit tuaj Android ose Apple.

Kur shihni, për shembull, imazhin e një vendndodhjeje në Street View, mund të klikoni kudo në imazh për të parë informacionin rreth pikës. Më pas klikoni në “Shiko më shumë data” për të parë fotot më të vjetra të vendit që janë publikuar që nga viti 2007, kur filloi Street View. Në këtë mënyrë ju mund të shihni se si një vend ka ndryshuar ndër vite me koleksionin e fotove, duke udhëtuar nëpër kohë.

Në këtë mënyrë, Google bëhet një model i gjallë, dixhital që kombinon imazhe të pafundme nga e gjithë bota dhe ju fton të shfletoni./abcnews.al