Google Hangouts po kalon në Google Chat - Gazeta Express
string(39) "google-hangouts-po-kalon-ne-google-chat"

Google Hangouts po kalon në Google Chat

AutoTech

Gazeta Express

28/06/2022 22:31

Përdoruesit që vazhdojnë t’i përmbahen shërbimit Hangouts së shpejti do të duhet t’i thonë lamtumirë aplikacionit më mbështetës të bisedës së Googles më vonë gjatë vitit.

Google ka njoftuar se do të fillojë të kalojë përdoruesit e Hangouts në Chat, përpara se të pushojë së qeni i disponueshëm pas nëntorit 2022, shkruan Bloomberg.

Lexo Edhe:

Nëse jeni duke përdorur ende Hangoutsin në telefon, do të njoftoheni të kaloni në aplikacionin e pavarur Chat. “Hangouts është zëvendësuar nga Google Chat”, shtoi kompania në një deklaratë.

Kur bëhet fjalë për Gmail, Google nuk do t’i njoftojë përdoruesit për tranzicionin përpara korrikut. Klienti i uebit i Hangouts do të qëndrojë i disponueshëm deri në nëntor dhe përdoruesit do të kenë të paktën një periudhë tranzicioni prej një muaji përpara se faqja e internetit e platformës të fillojë t’i ridrejtojë automatikisht në sajtin e Chat.

Nëse jeni ende duke përdorur Hangouts në mënyrë aktive, Google premton se bisedat tuaja do të kalojnë automatikisht në aplikacionin e ri. Përveç kësaj, mund të përdorni shërbimin Takeout të kompanisë për të shkarkuar një kopje të të dhënave tuaja.