Gol kaq të bukur nga gjuajtja e lirë s’keni parë këtë sezon, çfarë predhe! - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

29/05/2020 21:11

Gol kaq të bukur nga gjuajtja e lirë s’keni parë këtë sezon, çfarë predhe!

Sport

Gazeta Express

29/05/2020 21:11

Magnus Andersen ka shënuar golin më të bukur ndoshta në karrierë, por edhe këtë sezon në të gjitha ligat evropiane.

Futbolli po rikthehet.

Në Danimarkë tashmë kanë nisur ndeshjet e Superligës, teksa sot u zhvillua një takim, mes Silkeborg dhe FC Nordsjaelland, që përfundoi në të mirë të mysafirëve, me rezultatin 2-0.

Goli i parë u shënua nga Magnus Andersen nga gjuajtja e lirë, një gol që me shumë gjasa është më i bukuri personal në karrierë, por edhe në Evropë për këtë sezon.

Goditja ishte maestrale dhe futbollisti as vet nuk e besonte çfarë goli ka shënuar duke vendosur duart në kokë, ashtu si shokët, teksa ngjalli edhe reagimin e gjithë stolit. /Gazeta Express/