Goditet banda shqiptare në Greqi/ 8 në pranga, mes tyre 4 femra. Si vepronin dhe çfarë vidhnin - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

11/07/2020 8:59

Goditet banda shqiptare në Greqi/ 8 në pranga, mes tyre 4 femra. Si vepronin dhe çfarë vidhnin

Shqiperi

Gazeta Express

11/07/2020 8:59

Goditet ne Greqi nje bande shqiptaresh qe vidhnin skafe. Operacioni i policise greke eshte zhvilluar ne ne Patra, Agrinjo, Astako dhe Ksiromero Aitiloakarnania.

Sipas policise, ne pranga jane vene 8 shtetas shqiptare, 4 meshkuj dhe 4 femra. Nga hetimet ka rezultuar se grupi kriminal dyshohet per 10 vjedhje dhe 2 tentativa vjedhje skafesh, 21 vjedhje motora skafesh, 3 vjedhje magazinash, 2 vjedhje trailer transporti skafesh, 4 vjedhje neper automjete, 8 vjedhje kafshesh me ne total 55 qengja.

Sendet e vjedhura grupi kriminal i conte ne Shqiperi duke i kaluar nga dogana me dokumenta te falsifikuar.

Veprimtarine e tyre e pezulloi perkohesisht situata me COVID-19, pasi kreu i grupit nuk mundi te hynte per nje periudhe nga Shqiperia ne Greqi.

Gjate kesaj periudhe nje pjese e grupit u mor me grabitje kafshesh ndersa nje pjese tjeter shfrytezonin per prostitucion nje vajze te mitur. Per kete te fundit jane ne kerkim edhe dy shtetas te tjere. SH.D

skaf
skaf1
skaf2