Gjykata Speciale arreston Fahri Fazliun - Gazeta Express
string(39) "gjykata-speciale-arreston-fahri-fazliun"

Lajme

Gazeta Express

17/04/2024 10:28

Gjykata Speciale arreston Fahri Fazliun

Lajme

Gazeta Express

17/04/2024 10:28

Gjykata Speciale e ka arrestuar Fahri Fazliun, nipin e dy dëshmorëve të kombit, Bahri e Fahri Fazliut.

Lajmin për Klankosova e ka konfirmuar anëtari i familjes së Fazliut, Fadil Fazliu, i cili tha se i njëjti është arrestuar nga policia e EULEX-it.

Lexo Edhe:

“Është arrestuar. E ka dërgu djalin në çerdhe dhe më lajmëruan se e ka arrestuar EULEX-i”.

“Ende nuk po dihet se pse është arrestuar, kam tentuar të flas me avokatin, por ishte e pamundur”, është shprehur ai.