Gjobiten shoferët që po drejtonin automjete të paregjistruara qe më shumë se 30 ditë - Gazeta Express
string(84) "gjobiten-shoferet-qe-po-drejtonin-automjete-te-paregjistruara-qe-me-shume-se-30-dite"

Gjobiten shoferët që po drejtonin automjete të paregjistruara qe më shumë se 30 ditë

Lajme

Gazeta Express

24/04/2024 11:04

Policia ka gjobitur shoferët që kanë drejtuar automjete të cilat janë të paregjistruara qe më shumë se 30 ditë.

Ata janë gjobitur me nga 200 euro dhe mjetet janë konfiskuar përkohësisht.

Lexo Edhe:

“Kalimi i afatit të regjistrimit më tepër se 30 ditë! Njësia Mobile me Pajisje Inteligjente ka identifikuar shoferët duke drejtuar mjetet të pa regjistruara më tepër se 30 ditë, të njëjtit sipas ligjit të ri për rregullat e trafikut janë gjobitur me nga 200 € si dhe mjetet u janë konfiskuar përkohësisht.”