Gjoba dhe konfiskime targash për shoferët që rrezikojnë udhëtarët - Gazeta Express
string(65) "gjoba-dhe-konfiskime-targash-per-shoferet-qe-rrezikojne-udhetaret"

Lajme

Gazeta Express

18/05/2024 18:34

Gjoba dhe konfiskime targash për shoferët që rrezikojnë udhëtarët

Lajme

Gazeta Express

18/05/2024 18:34

Inspektorati i Kryeqytetit ka gjobitur të gjithë vozitësit që ndalen në vendet ku mund të rrezikojnë udhëtarët e tyre, si dhe duke ndikuar negativisht në mbarëvajtjen e komunikacionit në Prishtinë.

Po ashtu, atyre iu janë konfiskuar edhe targat.

Lexo Edhe:

Kështu bëri të ditur Inspektorati në një postim në Facebook.

“Gjoba dhe konfiskim targash nga Inspektorati për të gjithë ata që ndalen vend e pavend për të marrë e zbritur udhëtarët, duke rrezikuar kështu në radhë të parë vet udhëtarët por edhe duke ndikuar negativisht në mbarëvajtjen e komunikacionit në kryeqytet”, thuhet në njoftim.

“Aksione të tilla do të vazhdojnë deri në vetëdijësimin e plotë të kompanive dhe ngasësve të mjeteve të transportit!”