Gjithçka rreth ujit mishelar dhe disa nga përfitimet që merrni prej tij - Gazeta Express
string(71) "gjithcka-rreth-ujit-mishelar-dhe-disa-nga-perfitimet-qe-merrni-prej-tij"

Gjithçka rreth ujit mishelar dhe disa nga përfitimet që merrni prej tij

Keshilla Mjekësore

Gazeta Express

15/05/2024 19:56

Uji mishelar duket si ujë i thjeshtë, por në fakt përmban një përbërës jo dhe aq sekret micela (pikëza vaji pastruese të patretura në ujë), të cilat ndihmojnë në heqjen e grimit dhe në pastrimin e lëkurës pa shkaktuar irritim.

Është një produkt për kujdesin e lëkurës që mund të ndihmojë në hidratimin dhe pastrimin e lëkurës, duke hequr papastërtitë dhe yndyrnën dhe duke ndihmuar në mbajtjen e lëkurës suaj të pastër.

Lexo Edhe:

Ai është efektiv për heqjen e papastërtive, grimit dhe ndihmon në pastrimin e poreve.

Disa nga përfitimet janë se ai largon papastërtitë dhe vajin, i përshtatet çfarëdolloj lëkure dhe e mban atë të pastër.

Edhe pse uji mishelar shpesh reklamohet si një produkt me shumë qëllime, kjo mund të mos jetë kështu për çdo rast. Pasi për shembull ndërsa mund të heqë pak grim, mund t’ju duhet gjithashtu të përdorni një tjetër letër për të hequr plotësisht grimin në fytyrë.