Gjithçka që duhet të dini për Met Gala 2021 - Gazeta Express

Rozë

Gazeta Express

12/09/2021 17:08

Gjithçka që duhet të dini për Met Gala 2021

Rozë

Gazeta Express

12/09/2021 17:08

Met Gala është një nga netët më të mëdha në botën e modës, dhe ne i kemi të gjitha detajet se si të shikojmë shpalosjen e tapetit të kuq shkëlqyes.

Gala, e njohur zyrtarisht si përfitimi i Institutit të Muzeut Metropolitan të Artit të Kostumeve, është një ngjarje magjepsëse, e lidhur me të zeza që zyrtarisht fillon ekspozitën vjetore të modës të Muzeut Metropolitan në New York City, shkruan People.

Lexo Edhe:

Çdo vit, tema e gala-s lidhet me ekspozitën.

Për herë të parë, ekspozita do të ketë dy pjesë – që do të thotë dy Met Galas brenda 12 muajsh. Met Gala 2021 do të zhvillohet të hënën, më 13 shtator.

Në mënyrë tipike, gala zhvillohet të hënën e parë të majit, por për shkak të pandemisë koronavirus, u bënë disa ndryshime në planifikim.

Për të kompensuar gala-n e anuluar të vitit 2020, në fakt do të ketë dy ngjarje: gala më 13 shtator dhe një tjetër të hënën e parë të zakonshme të majit.

Tema e Met Gala të këtij viti është “Në Amerikë: Një leksik i modës”, duke nderuar 75 vjetorin e Institutit të Kostumeve dhe duke festuar modën moderne amerikane.

Lista e të ftuarve të Met Gala është sekret, kështu që nuk ka asnjë mënyrë për të ditur se kush do të jetë në tapetin e kuq derisa të shfaqen, por prisni disa nga emrat më të mëdhenj në modë, argëtim dhe më shumë.

Zendaya vërtetoi se nuk do të merrte pjesë në gala për shkak të konflikteve të planifikimit për serialin e saj HBO “Euphoria”. Rihanna do të organizojë mbrëmjen e Met Gala, kështu që ka të ngjarë që ajo të shfaqet në tapetin e kuq.