Gjithçka gati për ndeshjen e parë në Bundesligë – Frankfurt – Bayern, formacionet - Gazeta Express
string(76) "gjithcka-gati-per-ndeshjen-e-pare-ne-bundeslige-frankfurt-bayern-formacionet"

Futboll

Gazeta Express

05/08/2022 19:55

Gjithçka gati për ndeshjen e parë në Bundesligë – Frankfurt – Bayern, formacionet

Futboll

Gazeta Express

05/08/2022 19:55

Bayern Munchen do ta nisë sot mbrojtjen e titullit si mysafirë i Eintracht Frankfurtit, ku edhe do të fillojë sezoni i ri i Bundesligës

Eintracht Frankfurt – Bayern Munchen është ndeshja e parë e Bundesligës që do të zhvillohet sonte.

Lexo Edhe:

Bayern do ta fillojë këtë sezon pa yllin e tyre Robert Lewandowski, por tani ata e kanë një sulmues të ri. Bëhet fjalë për ish sulmuesin e Liverpool, Sadio Mane që ka startuar nga minuta e parë në këtë ndeshje.

Musiala dhe Gnebry do të jenë në krah të Lewandowskit ndërkaq nuk kanë startuar sot nga minuta e parë, blerja 80 milionëshe e Bayern Matthijs de Ligt. Në bankë është edhe Sadio Mane.

Në anën tjetër për Frankfurtin pas një kohe në formacion startues ka startuar Mario Gotze.

Në bankë të Frankfurt është edhe portieri kosovar, 20 vjeçari Diant Ramaj. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare:

Eintracht Frankfurt

Bayern Munchen

Ndeshja fillon në ora 20:30