Gjini i Kosheres: PD-ja është bërë si Big Brother, javë për javë largohet nga një - Gazeta Express

Rozë

Gazeta Express

19/10/2021 16:54

Gjini i Kosheres: PD-ja është bërë si Big Brother, javë për javë largohet nga një

Rozë

Gazeta Express

19/10/2021 16:54

Gjini i “Kosheres” është i shqetësuar për tensionet e krijuara brenda Partisë Demokratike pas vendimit për të larguar Sali Berishën nga Grupi Parlamentar. Ai e krahason situatën me Big Brother, teksa thotë se Basha në vend që të luftojë Ramën, po largon një pas një figurat demokratike.

“Qeveria është mbytur në borxhe dhe opozitarët hiç nuk flasin, në vend me i rënë Ramës, Basha zihet me Eduart Shalsin.”, thotë Gjini. “Kam 12 vjet në opozitë dhe 9 vjet pa kaluar Kthesën e Kamzës. Nuk më lë sedra. Bën bashkia event kulturor, mua Gjinit më kërkojnë lekë për të hyrë brenda.

Lexo Edhe:

Ndërsa i uron Berishës 77-vjetorin e lindjes, përshëndet dhe Bashën me disa vargje nga kënga e Elita 5. /abcnews.al