Gjimshiti titullar, Hysaj në stol - Gazeta Express

Gjimshiti titullar, Hysaj në stol

Instant

Gazeta Express

02/07/2020 18:33

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Atalantës dhe Napolit.

Nga minuta e parë në këtë super ndeshje futbolli, me dy skuadra simpatike – nuk starton për Napolin Elseid Hysaj, kurse po për Atalantën Berat Gjimshiti.

Gjimshiti është i pazëvendësueshëm te Atalanta, derisa Hysaj po mundohet t’i tregojë Gennaro Gattusos se meriton një vend në krahun e djathtë të mbrojtjes, por ende nuk e ka bindur.

Atalanta:

Gollini, Toloi, Caldara, Djimsiti, Castagne, De Roon, Freuler, Gosens, Pasalic, Papu Gomez, Zapata

Napoli:

Skuadrat janë me objektiva të ndryshme – Atalanta që të ruajë pozitën e katërt që dërgon në Ligën e Kampionëve, derisa Napoli pozitën e gjashtë, që dërgon në Europa League.

Ndeshja nis nga ora 19:00. /Gazeta Express/