Gjilani godet në transfere, transferon portierin e njohur - Gazeta Express

Gjilani godet në transfere, transferon portierin e njohur

Futboll

Gazeta Express

10/08/2020 21:59

Portieri i mirënjohur shqiptar, Ene Koliqi është prezantuar te Gjilani gjatë ditës së sotme.

Koliqi do ta zëvendësojë Kenan Haxhihamzën e larguar te Gjilani, derisa ai erdhi me kërkesë të trajnerit Gentjan Mezani, shkruan “Zeri.info”.

Koliqi ka një përvojë të pasur në futboll.

Ai ka luajtur te skuadrat greke, Iraklis, Olympiacos Volos, Odysseas, Panserraikos, gjithashtu edhe te skuadrat shqiptare si Flamurtari i Vlorës, Kukësi dhe së fundmi te Skënderbeu.

“Enea Koliqi vesh fanellën e Gjilanit për herë të parë. Mirësevjen Enea”, ka njoftuar klubi gjilanas.