Gjilanasi gjen granatë dhe çantë të dyshimtë në frigoriferin e depos - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

05/07/2020 17:30

Me i fundit

Gjilanasi gjen granatë dhe çantë të dyshimtë në frigoriferin e depos

Lajme

Gazeta Express

05/07/2020 17:30

Një person nga Gjilani ka njoftuar policinë se në kulmin e frigoriferit të depos ka gjetur një granatë dore dhe një çantë

Rasti ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së shtunës në Gjilan, njofton policia në raportin 24 orësh.

“Ekipi për deminim ka bërë tërheqjen e granaësM-75, ndërsa në  çantën e dyshimtë janë hasur dhe konfiskuar një fishekë dhe një tytë për hedhjen e granatave nga  AK-47”, thekson raporti.

Nuk raportohet për të arrestuar, ndërkaq me vendim të prokurorit rasti është iniciuar si “shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”./Express/