Gjesti madhështor nga piloti i Formula 1, doli nga makina dhe shkoi për të ndihmuar kundërshtarin e tij - Gazeta Express
string(102) "gjesti-madheshtor-nga-piloti-i-formula-1-doli-nga-makina-dhe-shkoi-per-te-ndihmuar-kundershtarin-e-tij"

Sport

Gazeta Express

03/07/2022 20:47

Gjesti madhështor nga piloti i Formula 1, doli nga makina dhe shkoi për të ndihmuar kundërshtarin e tij

Sport

Gazeta Express

03/07/2022 20:47

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në garën për Çmimin e Madh të Britanisë së Madhe në Formula 1.

Zhou Guanyu mori një goditje nga George Russell, ku pastaj doli krejtësisht nga pista – transmeton Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Makina Alfa Romeo e pilotit kinez doli krejtësisht jashtë kontrollit.

Pajisja “Halo” besohet se edhe në këtë rast ishte shpëtimtarja e ngasësve.

Veprimi i Russellit pasi shkaktoi këtë aksident, mori vëmendjen e të gjithëve.

Ai doli nga makina e tij dhe shkoi menjëherë te Zhou Guanyu për të parë gjendjen e tij.

Fatmirësisht gjendja e pilotit kinez pas këtij aksidenti është njoftuar se është mirë dhe jashtë rrezikut për jetë. /Gazeta Express/